Сергій Чернов: Публічна влада призначена для того, аби служити людям

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь в урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування, що відбулися у Верховній Раді України.

«У 2014 році ми з моїми колегами, котрі працюють у місцевих радах, вітали початок реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, спрямованої на децентралізацію. А також приведення вітчизняної системи муніципального управління до європейських стандартів. Реформи, на яку чекали роками.

Через п’ять років маємо очевидні позитивні зрушення та важливі здобутки. У певний час це дозволило назвати децентралізацію реформою №1. Що не менш важливо, ми отримали значний власний вітчизняний досвід реалізації реформи».

Сергій Чернов звернув увагу представників рад всіх рівнів, народних депутатів, а також тих, від кого залежить перебіг реформи та майбутнє українського самоврядування, на першочергові завдання:

«Наступного року мають відбутися місцеві вибори. До того, мають бути завершені окремі процеси, передбачені реформою та розв’язані деякі невідкладні задачі, пов’язані з її реалізацією. У свою чергу це означить перехід до другого етапу реформи. Насамперед необхідно:

  • Завершити процес формування спроможних громад шляхом добровільного об’єднання. При тому що, через процедуру укрупнення пройшли понад 4,5 тисячі громад, утворено більше 1 тисячі ОТГ, майже 6,4 тисячі громад залишаються необ’єднаними.
  • Провести реформування районного рівня, передовсім, укрупнення районів із збереженням інституту самоврядування».
  • Публічна влада, зазначає Сергій Чернов, призначена для того, аби служити людям. Від того, як на місцях буде вибудована система надання послуг, залежить наскільки люди почуватимуться комфортно, і наскільки прагнутимуть жити в громаді.
  • Європейська Хартія місцевого самоврядування, яку Україна ратифікувала у 1997 році, має не лише повністю бути імплементована у вітчизняне законодавство, але й у повсякденне життя наших громадян.

Нагадаємо.