Сергій Чернов пропонує Міністерству охорони здоров’я змінити вимоги до кандидатів на посади керівників обласних медичних установ

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов направив лист до Міністерства охорони здоров’я, аргументуючи необхідність внесення змін до кваліфікаційних вимог керівників закладів охорони здоров’я, зокрема, щодо стажу роботи на керівних посадах.

«У ході проведення конкурсів особливої значущості мають питання підбору кадрів на посади керівників закладів та підприємств охорони здоров’я, які розташовані в районах області. Так, досвід, набутий у ході проведення таких конкурсів, красномовно свідчить, що в обласні заклади охорони здоров’я, які надають послуги вторинної медичної допомоги (шкірно-венерологічні, протитуберкульозні, психіатричні) та розташовані в районах області, неможливо віднайти кандидатів на посади керівників закладів охорони здоров’я, досвід роботи яких становить 7 та більше років», – наголошує очільник обласної ради.

З огляду на зазначене, Сергій Чернов пропонує внести зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я» у частині кваліфікаційних вимог до посади «Генеральний директор (директор / начальник (завідувач) закладу охорони здоров’я)».

А саме: замінити словосполучення «встановлені наступні вимоги: стаж роботи на керівних посадах:

  • для закладів національного рівня – не менше 10 років,
  • обласного рівня – 7 років,
  • районного рівня – 5 років.

Для керівників закладів охорони здоров’я, які надають тільки первинну медичну допомогу, – не менше 3-х років стажу за основою спеціальністю або одного року на керівних посадах.» на словосполучення «встановлені наступні вимоги: стаж роботи на керівних посадах:

  • для закладів національного рівня – не менше 10 років;
  • обласного рівня – від 5 років,
  • розташованих у районах області – від 3 років, районного рівня – 5 років.

Для керівників закладів охорони здоров’я, які надають тільки первинну медичну допомогу, – не менше 3-х років стажу за основою спеціальністю або одного року на керівних посадах».

Голова обласної ради висловив сподівання, що запропоновані зміни профільне Міністерство не залишить поза увагою, оскільки вони покликані наповнити заклади охорони здоров’я обласного рівня, що розташовані у віддалених районах, успішними антикризовими менеджерами, діяльність яких буде орієнтована на потреби громади.

Нагадаємо.