Останні новини

На ринках різко подорожчала картопля

Ціни на картоплю сформувалися в діапазоні 8-10 грн / кг, що в середньому на 43% дорожче, ніж наприкінці позаминулого робочого тижня.

У зв’язку із санітарно-епідеміологічною ситуацією в країні його поставки з господарств ведуться нерегулярно, повідомили аналітики проекту EastFruit. З цієї ж причини дещо скоротилося надходження імпортної продукції з Білорусі та РФ. Пропозиція на ринку впала, що в умовах зростання попиту привело до подорожчання продукту.

На думку експертів проекту, підвищити ціну на картоплю фермерам вдалося на тлі значного скорочення запасів у оптових компаній і роздрібних мереж, тоді як поставки із західних областей України, як і раніше ускладнені.

І це при тому, що ціна на картоплю в Україні на даний момент вже в середньому на 46% вище, ніж в аналогічний період минулого року.

Представники оптових компаній сподіваються, що з відновленням поставок із західних областей країни ціна знову знизиться до колишнього рівня, однак фермери розраховують вести продажу в подальшому в такому ж ціновому діапазоні, як і зараз.

Більш того, деякі виробники заявляють про намір піднімати ціни на картоплю і далі. За їх словами, запаси якісної картоплі в західних регіонах країни також закінчуються, тому попит на продукцію буде в перспективі тільки рости, завдяки чому буде підвищуватися і ціна.

Нагадаємо.