У Харкові обговорили хід реформи місцевого самоврядування

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь у засіданні круглого столу на тему «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: проблеми та перспективи».

«У Харкові знаходиться єдина в Україні Національна академія правових наук і безумовно такого академічного і наукового потенціалу не має жоден регіон. Наше завдання, як практиків та керівників різних рівнів, донести на державний рівень, що не можна нехтувати цим потенціалом, його треба використовувати, бо тут є системний підхід, чудова школа, підготовлені кадри», – значив Сергій Чернов.

На думку президента Асоціації, необхідне правове забезпечення всіх етапів реформи місцевого самоврядування.

22 райони в Україні на 100% поглинуті територією об’єднаних територіальних громад й у них спостерігається найбільша конкуренція компетенцій органів влади.

«Ми говоримо про це вже третій рік поспіль. У правовому полі вже знайдено механізм, завдяки якому можна розв’язати цю проблему. У Верховній Раді знаходиться законопроект, який минуле скликання не розглядало понад два роки. Маю надію, що це зміниться», – сказав президент УАРОР.

Щодо моделювання адміністративно-територіального устрою  Сергій Чернов зазначив, що «сьогодні в Києві багато експертів не бачать необхідності існування районного рівня влади. На моє переконання, є цілий перелік повноважень, які на нинішньому етапі не можуть бути вирішені на базовому рівні і водночас не можуть автоматично бути передані на регіональний рівень».

Нагадаємо.