Останні новини

Силовиками викрито схему закупки ліків за завищеними цінами

Підкуплені чиновники робили так, щоб до тендеру були допущені тільки дві компанії, які пов’язані між собою.

З кожного такого тендера лікарі отримували від 5 до 25% від суми контракту.

Слідчі прокуратури Харківської області спільно з Департаментом захисту економіки в Харківській області викрили міжрегіональну корупційну схему підкупу посадових осіб з метою підтасовування перемоги в тендерах на поставку фармпрепаратів в медустанови.

За словами начальника управління прокуратури області Івана Тарасова, схема полягала в тому, що представники харківських оптових фармацевтичних компаній, щоб виграти тендер підшукували когось в керівництві лікарні і пропонували за частку від контракту допомогти в перемозі певної компанії.

На сьогодні прокуратура затвердила перші підозри: менеджеру і директору харківських фармацевтичних фірм, які поставляли ліки в комунальні та державні установи охорони здоров’я за завищеними цінами.

Зокрема, двом високопосадовцям фармацевтичної галузі інкримінується пропозиція і надання неправомірної вигоди, за попередньою змовою групою осіб, посадовій особі за вчинення ним в інтересах тих, хто надає таку вигоду, дій з використанням службового положення, якщо вони вчинені повторно (ч. 3 ст. 369 КК України).

Відомо щонайменше про двох виграних тендерах з постачання в медустанови в Запоріжжі на суму 3 млн. грн., Відповідно сума перерахованих коштів медпрацівникам – 300 тис. грн.

Зараз перевіряється причетність цих фармкомпаній до підтасовування результатів тендерів в медичних установах в Харківській, Сумській, Луганській, Донецькій областях.

Досудове розслідування триває. Встановлюються всі обставини справи і особи, причетні до скоєння злочинів.

Нагадаємо.