Останні новини

Сергій Чернов: УАРОР надала пропозиції до нової редакції Закону Про місцеве самоврядування

Українська асоціація районних та обласних рад надала профільному Комітету ВРУ пропозиції до нової редакції Закону Про місцеве самоврядування України.

«Пропозиції сформовані за результатами всеукраїнських консультацій з керівниками районних та обласних рад», – говорить Сергій Чернов.

Над текстом пропозицій до нової редакції Закону Про місцеве самоврядування України працювали Президент Асоціації Сергій Чернов, експерти УАРОР Микола Тітов та Ігор Пілько та Секретаріат УАРОР.

До нового Закону УАРОР надала більше 100 пропозицій, з них 18 до статей про повноваження районних та обласних рад та 17 про місцеві державні адміністрації.

Як йдеться  у супровідномі листі, УАРОР вбачає такий алгоритм розвитку децентралізаційних процесів:

  • внести зміни до Конституції України, у частині, що стосується  місцевого самоврядування, зокрема передбачити створення виконавчих органів – обласних та районних рад;
  • нову редакцію закону ухвалити тільки після внесення відповідних змін до Конституції України;
  • внести зміни до Бюджетного кодексу України стосовно передбачення реальних дохідних джерел наповнення бюджетів районних рад або додаткової дотації з бюджету для забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня;
  • спільно з іншими асоціаціями місцевого самоврядування в найкоротший термін напрацювати зміни до чинного Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням процесів децентралізації.

Раніше експерт Асоціації заявив, що Закон який був презентований 1 березня не включив низку положень про які було домовлено з УАРОР на робочій групі, у тому числі стосовно повноважень та перехідних положень.

За матеріалами УАРОР.

Нагадаємо.