Останні новини

Відбулось засідання Зборів Української асоціації районних та обласних рад

Розширене засідання УАРОР на тему «Проблемні питання фінансового забезпечення районних рад» проходило у Києві.

Зокрема, шукали відповіді на такі питання:

  • Стан функціонування районних рад: сьогодення та перспективи;
  • Фінансове забезпечення районних рад: проблеми та наслідки;
  • Експертний погляд на стан функціонування районних рад;
  • Шляхи вирішення проблемних питань фінансового забезпечення районних рад.

За словами Президента УАРОР Сергія Чернова, захід організований за ініціативи голів районних рад. Були присутні 85 з 119 голів райрад.

«Ініціатива проведення Зборів виникла у керівників органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня у зв’язку з реалізацією законів за реєстраційними номерами № 907-IX та 1009-IX.

Ці нормативно-правові акти значно обмежили джерела наповнення районних бюджетів, а також виключили районні ради з фінансової мережі на отримання коштів із Державного бюджету України. У результаті районні ради не можуть повноцінно виконувати свої конституційні повноваження – надавати послуги громадянам, а більшість з них навіть не мають можливості утримувати свої апарати.

Обговорили загальний стан функціонування районних рад, наслідки, що спричинені проблемами з фінансуванням районних рад та шляхи їх подолання. За результатами, одноголосно, була прийнята Резолюція», – прокоментував Сергій Чернов.

Також обговорили проблемні аспекти діяльності представники Мінрегіону, Мінфіну та Голова профільного Комітету ВРУ Андрій Клочко. Також у заході взяли участь експерти, зокрема Анатолій Ткачук.

Нагадаємо.