Останні новини

Сергій Чернов: Держава має якнайшвидше виконати свої зобов’язання і надати фінансову підтримку медикам

Сергій Чернов висловив обурення тим, що й досі лікарі, які задіяні в лікуванні хворих на коронавірус, не отримали обіцяних Урядом доплат у розмірі 300 відсотків від посадових окладів.

«Це просто неприпустима ситуація, адже держава має обов’язково виконати свої зобов’язання і надати підтримку лікарям за складні умови роботи. Ухвалені усі необхідні документи, є законодавча база. Розроблено порядок виплати цих коштів. Усі чітко мають зрозуміти сферу відповідальності місцевої й державної влади відносно вирішення цього питання.

Говорять, що кошти у регіонах, тобто на місцях мають організувати роботу із забезпечення виплат. Однак, з 1 квітня усі комунальні підприємства охорони здоров’я обласного і районного підпорядкування перейшли на напрямі угоди з Національною службою здоров’я України, тож ці кошти для лікарів передбачені саме у державному бюджеті.  У лютому поточного року на пленарному засіданні сесії обласної ради, розуміючи, що наші лікарні у зв’язку з реформуванням недоотримають держфінансування, з обласного бюджету вже виділено майже 600 млн грн, тож на регіональному рівні для підтримки медичної галузі робиться все можливе у межах компетенції місцевого самоврядування, у тому числі забезпечення засобами індивідуального захисту, медикаментами тощо».

Сергій Чернов подякував підприємцям, які у цей складний час надавали всебічну допомогу медичним закладам та лікарям.

«Харківська область поки не досягла піку епідемії. Сьогодні вже 794 підозри на коронавірус, 450 випадків підтверджено. На жаль, маємо 10 летальних випадків. Щоденно фіксується зростання захворюваності на рівні 8-10 відсотків. Тож карантинні заходи, які запроваджені, цілком виправдані.

Організовано 470 ліжок для таких хворих на базі обласної інфекційної лікарні та дитячої інфекційної лікарні. У разі необхідності є можливість їх збільшення до 150», – говорить голова облради.

За словами Сергія Чернова, завдання будь-якої влади: районної, обласної, державної – забезпечити умови, за яких передусім малий та середній бізнес зможе ефективно працювати та сплачувати податки у бюджети всіх рівнів.

Нагадаємо.