Після завершення процесу децентралізації – провести місцеві вибори на новій територіальній основі.
«Невідкладне завершення процесу децентралізації, в тому числі внесення змін до Конституції України щодо передачі реальної влади, фінансів та ресурсів на місця».
Президент України Володимир Зеленський доручив Уряду та Верховній Раді України завершити основоположну реформу – реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Ключові завдання Глава держави озвучив під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів, правоохоронних органів 2 вересня.
Серед завдань:
- Невідкладне завершення процесу децентралізації, в тому числі внесення змін до Конституції України щодо передачі реальної влади , фінансів та ресурсів на місця
- Завершення секторальної децентралізації, наближення послуг до кожного мешканця громади, забезпечення їх якості;
- Визначити остаточні правила формування державного адміністративно-територіального устрою;
- Закріпити межі кожної адміністративно-територіальної одиниці;
- Завершити об’єднання територіальних громад;
- Реформувати місцеві органи виконавчої влади, які, серед іншого, будуть контролювати законність рішень новоутворених органів місцевого самоврядування;
- Провести місцеві вибори на новій територіальній основі.
Термін для втілення цих завдань – 2019-2020 роки.
Процес децентралізації вважає продуктивною реформою для країни голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.
«Другий етап передбачає впровадження реформ місцевого самоврядування територіальної організації влади відповідно до концепції і заходів, затверджених Урядом і дорожньою картою.
Зокрема, реформування районного рівня, мова йде про укрупнення районів і розуміння того, які повноваження з базового рівня будуть делеговані на районний рівень.
На обласному і районному рівнях має бути спроможне місцеве самоврядування, зі своїми радами і виконавчими комітетами. І паралельно з цим впроваджується механізм префектури, тобто нагляду, але не за місцевим самоврядуванням, а за законністю прийняття рішень місцевим самоврядуванням».
Нагадаємо.