Останні новини

Стартувала XX Всеукраїнська нарада-семінар УАРОР

Стартувала XX Всеукраїнська нарада-семінар для представників органів місцевого самоврядування з актуальних питань децентралізації.

Захід організований Українською асоціацією районних та обласних рад та відбувається у Затоці, Одещина, з 15-18 вересня.

Зміни до Конституції України щодо децентралізації влади. Така тема обговорювалась в ході першого дня XX Всеукраїнської нарада-семінару УАРОР з актуальних питань децентралізації.

Учасники заходу підтримали тезу спікерів, що реформа органів місцевого самоврядування повинна мати конституційне закріплення. Це гарантувати незворотність реформи та стане опорою для напрацювання та ухвалення відповідних нормативно-правових актів.

У свою чергу, адміністративний нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування, а також центральної влади на місцях мають здійснювати префекти.

Також Програма заходу акцентує увагу на питаннях механізмів як ліквідації, так і утворення районних рад, їх повноважень та ресурсного забезпечення, а також управління майном спільної комунальної власності, кадрової політики, медицини та екології.

До спілкування з учасниками запрошені представники Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади й експерти.

Нагадаємо.