Харків’янці дали умовний термін за спробу підірвати пам’ятник

Київський районний суд Харкова визнав жінку винною у скоєнні злочинів та призначив їй покарання у вигляді випробувального терміну на 3 роки.

За даними слідства, координатор з РФ «довів до відома жінки план заходів щодо дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні, акцентуючи увагу на необхідності здійснення саме радикальних дій (вибухів, підпалів) з метою залякування патріотично налаштованого населення, дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Харківському регіоні і залучення уваги громадськості до політичних поглядів, спрямованим на підтримку незаконно створених псевдодержавних утворень «ДНР» і «ЛНР» .

Отримавши «дозвіл» на свободу дій, харків’янка прийняла рішення підірвати пам’ятник воїнам УПА, який є місцем збору націоналістів міста. Для цього вона придбала тротилову шашку та для виготовлення з неї вибухового пристрою передала шашку своєму знайомому, не підозрюючи про його співпрацю з правоохоронцями.

В нічний час жінка заклала в Молодіжному парку міста саморобний вибуховий пристрій і планувала ініціювати вибух за допомогою мобільного телефону, але була затримана.

Суд визнав жінку винною у скоєнні злочинів, передбачених ч.2 ст. 15, ч.1 ст. 258, ч.1 ст.263 КК України та призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років, без конфіскації майна. Втім, на підставі ст.75 КК України її звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном 3 роки.

Нагадаємо.