Сергій Чернов: Зараз все залежатиме від правильно організованої комунікації

Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов поділився своїми думками щодо підсумків роботи Форуму «Україна-30. Децентралізація».

«Багато важливих і актуальних тем обговорювалось. Цікаво і пізнавально. Я з захопленням відмітив, що серед розбудовників майбутнього країни дуже багато молоді. Обізнаної, цілеспрямованої. І, гадаю, де-хто з них через певний період з’явиться і у великій політиці. Це надихає.

Що бентежить? Співвідношення експертів-теоретиків та практиків. Це одвічна проблема. Пропонують, як воно має бути в реальному житті не ті люди, які все це здатні реалізувати. В цьому й буде головна проблема.

Красиво прочитати, продемонструвати презентацію з цифрами – це малесенький відсоток спільної справи. Люди, які поїдуть втілювати реформу на місцях, мені здається, не отримали відповіді на всі свої більш наболілі питання, що потребують якнайшвидшого рішення.

Реформа не завершена, територіальні громади лише напрацьовують свій досвід і практику з урахуванням нових повноважень і можливостей. Не впевнений, чи всі громади, які є сьогодні, зможуть впоратися з викликами. Ймовірно, що великі ОТГ з часом поглинуть маленькі. Це дасть можливість стати їм більш спроможними і захищеними.

Дуже радий за земляків Роганську та Пісочинську громади, пілотні проєкти яких отримали позитивну оцінку експертів і впроваджуються за підтримки Програми USAID. Агро.

Змістовний і практично корисний діалог потрібен завжди. Адже обсяг аспектів, які треба буде обговорювати – величезний, і з кожним етапом реформи вниникатимуть і нові питання, і нові перспективи.

Зараз взагалі все залежатиме від правильно організованої комунікації», – написав Сергій Чернов на своїй сторінці в Фейсбук.

Нагадаємо.