Останні новини

Треба прислухатися до регіонів у питаннях укрупнення районів

Про це в ефірі Громадського радіо говорив Микола Тітов, депутат Харківської обласної ради, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

В ході розмови про просування децентралізації, суперечності між центром та регіонами Андрій Куликов запитував: «Харківщина привертає чи не найбільшу увагу своєю позицією й незгодою, оскільки замість наявних 27 районів центральна влада пропонує залишити в регіоні 4 райони. Чи є ресурс відстоювати позицію області?»

Наш ресурс – мешканці регіону, депутати, які обстоюють інтереси населення та здоровий глузд, – розповів Микола Тітов. – Приймати рішення щодо кількості районів належить центральній владі. Але, не вивчивши думку громад, історію краю, логістику послуг, прийняти виважену точку зору неможливо.

Спершу обласна робоча група напрацювала модель Харківщини з 9 районів. Це та кількість, що максимально відповідає інтересам розвитку територій. 7 районів – певний компроміс із Києвом, цифра, на яку ми готові погодитися, і яка все ще дає змогу створити райони з рівними можливостями та достатньо зручною й доступною для людей інфраструктурою.

Микола Тітов наголосив, що другий етап реформи децентралізації, який полягає в укрупненні районів, має відповідати методиці й базуватися на чітких розрахунках. А 4 райони на Харківщині, запропоновані Києвом – серйозна диспропорція населення, територій, послуг, доступності.

Децентралізація – політичний бренд усієї держави. Маємо лише розширити її здобутки і в жодному разі не знівелювати. Тож, прислухатися до регіонів у питаннях укрупнення районів – життєва необхідність.

За словами Миколи Тітова, питання укрупнення районів дискусійне для всіх областей. Невдовзі воно обговорюватиметься під час правління Української асоціації районних та обласних рад, його проведе президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. За профільною тематикою дискусії до участі запросять представників уряду й парламенту.

Активну позицію щодо питання децентралізації в країні займає голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Усе, що з’являється, наприклад, у соціальних мережах, не більше чим особиста точка зору експерта або посадовця, навіть міністра, зі всією моєю повагою.

За моделлю, розробленою на Харківщині, формування районів має відбуватися відповідно до європейської практики утворення муніципальних одиниць субрегіонального рівня: 1,9 млрд грн бюджету у кожному районі, у середньому 250 населених пунктів з віддаленістю до районного центру не більше 60 км у 80%. З населенням в районі близько 150 тисяч. Але, на жаль, у Києві думка регіону не враховується, а аргументи проти не приводяться», – коментує ситуацію Сергій Чернов.

Нагадаємо.