Перспективи нової системи адміністративно-територіального устрою області

В Харкові обговорили перспективи формування нової системи адміністративно-територіального устрою області. Круглий стіл проходив у Будинку рад в рамках пілотного проекту «Моделювання адміністративно-територіального устрою у Донецькій, Луганській, Тернопільській, Харківській областях на новій територіальній основі».

Проект реалізується Українською асоціацією районних та обласних рад  у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та місцевого самоврядування та  за підтримки Ради Європи.

В обговоренні питання взяли участь президент УАРОР, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, представники Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, депутати обласної ради, фахівці Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Харківського центру розвитку місцевого самоврядування, науковці та керівники ОТГ.

Учасники заходу розглядали передумови реформування адміністративно-територіального устрою Харківської області, правове забезпечення формування нового адмінтерустрою та економічну спроможність, як критерій моделювання укрупнення районів.

Зазначено, що кінцевим завданням робочої групи є створення самодостатніх громад, які б мали чіткі повноваження та власні доходи і збори, для забезпечення соціально-економічного розвитку.

За результатами круглого столу було прийнято резолюцію, згідно з якою членам робочої групи доручено підготувати проект карти-схеми Харківської області нових укрупнених районів із відповідними обґрунтуваннями.

Формуватимуться також пропозиції щодо законодавчого визначення обсягів повноважень місцевих рад та їх виконавчих органів регіонального, субрегіонального та базового рівнів.

«Вважаю, розмова вийшла цікавою. Всі сьогодні розуміють те, що не можна стояти на місці, треба рухатися. Насамперед,  в законодавчому забезпеченні реформ. Необхідно підтримувати реалізацію інфраструктурних проектів, нарощувати динаміку  їх впровадження; фахово готувати кадри, для впровадження всіх нововведень»,підкреслив президент УАРОР, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Наступне обговорення узагальнених пропозицій щодо майбутнього адміністративно-територіального устрою Харківщини відбудеться через місяць.

 

За матеріалами: oblrada.kharkov.ua