Умовні терміни погромникам будівлі ОДА

Київський районний суд міста Харкова визнав чотирьох чоловіків винуватими в участі у масових заворушеннях під час захоплення будівлі Харківської ОДА у квітні 2014 року.

Суд розглянув обвинувальний акт і встановив, що чоловіки 7 квітня близько 22:00 брали участь у проросійському мітингу та подальшому захопленні будівлі Харківської ОДА. Під час захоплення учасники мітингу підпалювали шини, двері та вікна будівлі ОДА. Внаслідок таких дій постраждав курсант Академії внутрішніх військ МВС України, заступник командира – начальник штабу батальйону міліції особливого призначення ГУ МВС України в Харківській області, старший психолог відділення психологічного забезпечення ВКЗ Харківського національного університету внутрішніх справ, оперуповноважений Червонозаводського райвідділу міліції Харкова. Також було завдано майнових збитків.

Допитані у судовому засіданні підозрювані свою вину не визнали. Зазначили, що у будівлю ОДА потрапили випадково, оскільки проходили повз. Чоловіки заявили, що між собою вони знайомі не були.

Водночас покази свідків підтвердили винуватість учасників проросійського мітингу за федералізацію України.

Суд визнав винними всіх чотирьох учасників захоплення будівлі Харківської ОДА та призначив покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з випробувальним терміном у 2 роки.

 

Нагадаємо. 1 березня 2014 року проросійські активісти після мітингу захопили будівлю обладміністрації й вивели звідти, силою поставивши на коліна активістів Євромайдану.  Штурм Харківської ОДА стався 6 квітня – одночасно з захопленням Донецької обладміністраціі й луганської СБУ.

8 квітня о 7:30 працівники правоохоронних органів звільнили приміщення Харківської ОДА.

leave a reply