У Харкові відбувся перший ярмарок вакансій для медиків

В Харківському національному медичному університеті пройшов ярмарок вакансій для студентів та інтернів. Майбутні медики отримали можливість познайомитись з потенційними роботодавцями та дізнатися про особливості професії сімейного лікаря.

Захід пройшов в рамках проекту «Ефективна первинна медицина в громаді», який спрямований на розбудову якісної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області.

Ярмарок вакансій серед медичних вузів вперше проводиться не тільки на території Харківської області, а й на території України.

«Це новий майданчик для спілкування студентів, майбутніх лікарів; керівників громад та представників центрів первинної медичної допомоги, які дуже зацікавлені в талановитих молодих лікарях», – відмітила организатор Ярмарку вакансій, виконавчий директор «Українсько-Німецької медичної асоціації» Вікторія Мілютіна.

Заступник головного лікаря Балаклійського районного центру первинної медико-санітарної допомоги переконує, що про заробітну плату студенти запитували в останню чергу – більше цікавилися умовами й особливостями роботи.

«Мене здивувало те, що вони про заробітну плату в останню чергу питають, – запевнила Тамара Пересіченська. – Зі свого боку в умовах реформи ми поки що можемо запропонувати заробітну плату десь в межах 8-10 тис. грн – раніше було 5 тис. грн. Далі будемо дивитися: той хто більше набрав декларацій, буде відповідно отримувати більшу заробітну плату».

У рамках ярмарку вакансій також відбулося кілька круглих столів, на яких медики, представники місцевого самоврядування, експерти з питань медичної реформи, студенти-випускники та інтерни обговорили хід медичної реформи, компетенції сімейного лікаря, виклики, з якими стикаються молоді фахівці.

 

Довідково. Проект «Ефективна первинна медицина в громаді» реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» та фінансується Європейським Союзом.

Виконавці проекту Харківська обласна рада – координатор та Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області, Громадська організація «Агенція змін «Перспектива» та Громадська спілка «Українсько-Німецька Медична Асоціація».

Мета: розбудова ефективної первинної медико-санітарної допомоги у громадах Харківської області, навчання та консультування лікарів, керівників медзакладів та представників місцевого самоврядування, надання міні грантів для покращення медичного сервісу та вивчення кращих місцевих та міжнародних практик.

Проект організований під патронатом голови Харківської обласної ради Сергія Чернова.

За матеріалами: oblrada.kharkov.ua