Оприлюднено рейтинг кращих територіальних громад Харківської області

Серед 20 кращих громад Харківщини лідером виявилася Чугуївська ОТГ – рейтинг склав 86,18 при середньому рейтингу по області – 14,7 пунктів.

За оцінкою Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу, на 1 січня 2021 року, в ТОП-5 увійшли Мереф’янська, Ізюмська, Першотравнева та Лозівська громади. Вони набрали від 37 до 48 пунктів.

Останніми в списку виявилися Роганська, Великобурлуцька і Старовірівська ОТГ (близько 16 пунктів).

За даними Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу,  Рейтинг обраховується кожні 6 місяців, станом на 01 січня та 01 липня кожного року.

У зв’язку з територіальною реформою в країні було сформовано велику кількість нових громад. В той же час, деякі громади були об’єднані з іншими. Це з великою вірогідністю відобразиться на рейтингу всіх громад. Також, у зв’язку з укрупненням територій та на прохання деяких муніципалітетів, ми підвищили граничну планку населення для участі у рейтингу до 150 тис. мешканців.

Для обрахунку кількості населення громад використовується офіційний сайт https://decentralization.gov.ua/. Для обрахунку фінансових показників використовується офіційний сайт https://openbudget.gov.ua/. Для обрахунку всіх інших показників використовуються відкриті джерела.

Оцінювання не враховує соціальні проекти, благоустрій, вивіз ТПВ, спортивні досягнення, стан охорони здоров’я та освіти, рівень депутатської освіти, стан дорожнього покриття, кількість кримінальних справ у представників керівництва.
Також, значний обсяг інформації надають самі громади, заповнюючи анкети-опитувальники.

Нагадаємо.