Результати досліджень показують, що часом візит на сайт однієї громади може лишити користувача в непевності. Аналітику на тему якісної самопрезентованості ОТГ в мережі публікує портал «Децентралізація».
Серед пріоритетних питань мають стати наступні:
- На чому взагалі фокусується ОТГ?
- Чи шукає партнерів для співробітництва?
- Має туристичні цікавинки, які варто відвідати під час наступної подорожі?
Це — результат системної роботи над позиціонуванням ОТГ, розвитку сайту як ключового локального онлайн-ресурсу.
Організація SocialBoost нагадувала, що сайт — більше, ніж просто набір сторінок. Це місток зв’язку громади із партнерами, туристами та інвесторами. Можемо виділити три пріоритетні напрямки для розвитку громад:
- Залучення інвестора.
- Сприяння участі громадян у прийнятті рішень.
- Підтримка прозорості та підзвітності ОТГ.
Деякі громади роблять ставку на залучення інвестора (часто не лише з України, а й іноземного). Для інших ОТГ важливо максимально стимулювати залучення громадян до демократичних процесів.
Сайт «Децентралізація» дає рекомендації, на чому треба зосередитись при формуванні бренду ОТГ в інтернеті:
- Приведіть до ладу головну сторінку сайту
Три секунди — саме стільки має сайт вашої громади, аби привернути увагу користувача. Тут на зацікавлення працюють усі складові — від вдалого дизайну до власне наповнення, тексту, подій та цифр. Подумайте над тим, які важливі показники розмістити на головній сторінці вебсайту. Перевірте, що такі дані – достовірні та виважені, і дійсно працюють на формування позитивного іміджу громади.
- Під’єднайте необхідні додатки
Сайт громади має всі шанси стати або місцевим інвестиційним порталом, або майданчиком для партисипації, або ж інструментом демонстрації прозорості в ОТГ. Все залежить від того, які акценти ви створите під час наповнення сайту.
- Зробіть структуру зрозумілою
Додатки люблять порядок. Створіть зрозумілу структуру. Так ви одразу зорієнтуєте аудиторію та спростите їх роботу з сайтом.
- Створюйте акценти на сайті
Про головну сторінку сайту вже йшла мова, а як щодо інших складових? Подумайте, як закцентувати на пріоритетах громади у новинах, оглядах подій. Якщо проактивно шукаєте інвестора — заведіть простий блог, де системно розповідайте про бізнес-можливості громади. Робіть репортажі з локальних фабрик, заводів, інтерв’ю з талановитою молоддю та робітниками, що шукають нові можливості. Посилайтесь на реальні цифри та показники з додатків. Пам’ятайте про візуальну складову — підкріпляйте написане інфографіками, простими візуалізаціями, табличками.
Відтак, визначені чотири кроки дадуть початок створенню іміджу громади, яку інші братимуть за приклад. Проаналізуйте стратегію ОТГ, сфокусуйтесь на пріоритетах — і реалізуйте їх. А сайт стане в цьому першим помічником.
За матеріалами: decentralization.gov.ua
Нагадаємо.