Останні новини

Сайт — основний показник пріоритетів ОТГ

Результати досліджень показують, що часом візит на сайт однієї громади може лишити користувача в непевності. Аналітику на тему якісної самопрезентованості ОТГ в мережі публікує портал «Децентралізація».

Серед пріоритетних питань мають стати наступні:

  • На чому взагалі фокусується ОТГ?
  • Чи шукає партнерів для співробітництва?
  • Має туристичні цікавинки, які варто відвідати під час наступної подорожі?

Це — результат системної роботи над позиціонуванням ОТГ, розвитку сайту як ключового локального онлайн-ресурсу.

Організація SocialBoost нагадувала, що сайт — більше, ніж просто набір сторінок. Це місток зв’язку громади із партнерами, туристами та інвесторами. Можемо виділити три пріоритетні напрямки для розвитку громад:

  • Залучення інвестора.
  • Сприяння участі громадян у прийнятті рішень.
  • Підтримка прозорості та підзвітності ОТГ.

Деякі громади роблять ставку на залучення інвестора (часто не лише з України, а й іноземного). Для інших ОТГ важливо максимально стимулювати залучення громадян до демократичних процесів.

Сайт «Децентралізація» дає рекомендації, на чому треба зосередитись при формуванні бренду ОТГ в інтернеті: 

  1. Приведіть до ладу головну сторінку сайту

Три секунди — саме стільки має сайт вашої громади, аби привернути увагу користувача. Тут на зацікавлення працюють усі складові — від вдалого дизайну до власне наповнення, тексту, подій та цифр. Подумайте над тим, які важливі показники розмістити на головній сторінці вебсайту. Перевірте, що такі дані – достовірні та виважені, і дійсно працюють на формування позитивного іміджу громади.

  1. Під’єднайте необхідні додатки

Сайт громади має всі шанси стати або місцевим інвестиційним порталом, або майданчиком для партисипації, або ж інструментом демонстрації прозорості в ОТГ. Все залежить від того, які акценти ви створите під час наповнення сайту.

  1. Зробіть структуру зрозумілою

Додатки люблять порядок. Створіть зрозумілу структуру. Так ви одразу зорієнтуєте аудиторію та спростите їх роботу з сайтом.

  1. Створюйте акценти на сайті

Про головну сторінку сайту вже йшла мова, а як щодо інших складових? Подумайте, як закцентувати на пріоритетах громади у новинах, оглядах подій. Якщо проактивно шукаєте інвестора — заведіть простий блог, де системно розповідайте про бізнес-можливості громади. Робіть репортажі з локальних фабрик, заводів, інтерв’ю з талановитою молоддю та робітниками, що шукають нові можливості. Посилайтесь на реальні цифри та показники з додатків. Пам’ятайте про візуальну складову — підкріпляйте написане інфографіками, простими візуалізаціями, табличками.

Відтак, визначені чотири кроки дадуть початок створенню іміджу громади, яку інші братимуть за приклад. Проаналізуйте стратегію ОТГ, сфокусуйтесь на пріоритетах — і реалізуйте їх. А сайт стане в цьому першим помічником.

За матеріалами: decentralization.gov.ua

Нагадаємо.