У прес-центрі Будинку рад відбулося друге засідання робочої групи з підготовки пропозицій щодо об’єднання (укрупнення) районів Харківської області.
Захід відбувся в рамках пілотного проекту «Моделювання адміністративно-територіального устрою у Донецькій, Луганській, Тернопільській, Харківській областях на новій територіальній основі» відбулося друге засідання робочої групи з підготовки пропозицій щодо об’єднання (укрупнення) районів Харківської області.
Проект реалізується Українською асоціацією районних та обласних рад у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та місцевого самоврядування та за підтримки Ради Європи.
Асоціація місцевого самоврядування пропонує створити в області дев’ять районів: Валківський (місто Люботин з Коломацьким, Краснокутським та Богодухівським районами), Дергачівський (Дергачівський та Золочівський райони), Зміївський (місто Первомайський, а також Первомайський та Нововодолазький райони), Ізюмський (місто Ізюм, а також Балаклійський та Борівський райони), Красноградський (Зачепилівський, Кегичівський та Сахновщинський райони), Куп’янський (місто Куп’янськ, а також Дворічанський та Шевченківський райони), Лозівський (місто Лозова з Близнюківським та Барвінківським районами), Харківський (місто Харків та Харківський район), Чугуївський (місто Чугуїв, а також Вовчанський, Великобурлуцький та Печенізький райони).
За словами виконавчого директора Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Миколи Тітова: «Під час підготовки пропозицій щодо проекту карти–схеми було здійснено аналіз стану соціально-економічної активності існуючих 27 районів та 7 міст обласного значення. При цьому були використані наукові методи досліджень, а саме: логічний, діалектичний, статистичний».
В ході дискусії пропонувалися різні варіанти адміністративно-територіального устрою Харківської області, зокрема фахівці Мінрегіону обґрунтовували варіанти з чотирьох районів устрою Харківщини.
Загалом, в результаті обговорення даного питання напрацьовані пропозиції будуть направленні для подальшого узагальнення до обласної ради та облдержадміністрації.
За словами Президента Української асоціації районних та обласних рад, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова: «На меті зробити так, щоб районний рівень був самодостатній, мав конкретні повноваження, які не конкурують із повноваженнями інших рівнів влади, належні ресурси для виконання своїх повноважень.
Так саме, потрібно визначити потім для обласного рівня, де має бути рада та її виконавчий комітет. З боку держави має бути інститут префектури, який контролюватиме прийняття рішень органами самоврядування, щоб вони не порушували Конституцію та не виходили за межі повноважень. Також префектурам має належати функція координації діяльності територіальних підрозділів виконавчої влади».
Нагадаємо.