Останні новини

Сергій Чернов: Градус нервової напруги у суспільстві від резонансних аварій дуже високий

Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов прокоментував дані щодо сплеску аварійності на дорогах регіону.

«Харків – Столиця резонансних ДТП» – такий ганебний вислів щодо нашого регіону вживають зараз ЗМІ всієї України. І все це через велику кількість аварій лише за останні кілька місяців.

За даними Міністерства внутрішніх справ, в Україні кожні три хвилини трапляється ДТП, кожні 15 хвилин травмується одна людина, а кожні три години одна людина гине. Загалом за рік кількість аварій на українських дорогах зросла майже на 20%.

У листопаді Харків посів перше місце в Україні за кількістю штрафів, автоматично виписаних водіям на підставі даних із камер відеофіксації швидкості. Зокрема, з початку вересня у Харкові зареєстровано 104 255 порушень. За ним з великим відривом слідує Львів (23 793 порушення). Для порівняння в Одесі за цей період виявили 9897 порушень. І це лише швидкість, не говорячи вже про алкоголь, наркотики та інше.

Знаю, що за даними патрульної служби, у 2021 році у Харківській області сталася найменша кількість ДТП за останні 5 років, а кількість травмованих та загиблих на дорогах знизилася на 20%. Але! Щодня в Харківських соцмережах з’являються шокуючі відео з різними епізодами ДТП. Їх багато, і тенденція, на жаль тільки погіршується.

Є надія, що за результатами роботи комісії Комітету з питань правоохоронної діяльності будуть зроблені правильні висновки. Системні , глибокі, а не перекладуть усю відповідальність на ПАТРУЛЬНОГО і відзвітують , що усе гаразд. Як кажуть: заходи вжито……

Головною причиною ДТП, як і раніше, є порушення правил дорожнього руху. Багато водіїв продовжують їх ігнорувати. Виправити цю тенденцію не вдається навіть за допомогою різних активних дій та високих штрафів. І вже зрозуміло, що потрібні нові методи боротьби, в.т. І на законодавчому рівні, (мотивація підготовленого особового складу патрульної поліції не на останньому місці), вибачте, але ці не працюють!

Градус нервової напруги у суспільстві від резонансних аварій дуже високий. Ніколи журналісти так активно не відстежували судові процеси над винними у ДТП, ніж тепер.

Не повинні одні люди гинути від безвідповідальності інших. А родинам всіх жертв аварій я щиро приношу свої співчуття…», – сказав Сергій Чернов.

Нагадаємо.