Останні новини

Харківська обласна влада оцінила перспективи модернізації Комплексу водопідготовки «Дніпро»

У селищі Краснопавлівка Лозівського району голова Харківської обласної ради Сергій Чернов зустрівся з колективом Комплексу водопідготовки «Дніпро» відокремленого підрозділу КП «Харківводоканал».

Очільник облради наголосив, що підприємство має стратегічне значення, оскільки забезпечує безперебійну подачу води до населених пунктів Лозівського, Первомайського та Харківського районів, у тому числі, до районного та обласного центрів. При тому, що відстань до Харкова приблизно 120 км, а комплекс постачає близько 23% від загальної подачі води на місто.

 «Обласна рада виділила з бюджету  3,7 млн грн, на які до кінця року планується проведення усіх необхідних експертиз, розробка проектно-кошторисної документації, залучення експертів і фахівців, які допоможуть визначити план роботи – ремонтувати, реконструювати чи взагалі будувати нову гілку водопостачання», – повідомив Сергій Чернов.

Від таких підприємств, переконаний голова обласної ради, залежить не тільки безперебійна подача води до населених пунктів, а й доля та життєдіяльність кожної сім’ї, починаючи від робочого місця. І друге, не менш важливе – наповнення районного бюджету. Це і реалізація багатьох соціальних програм, заробітна плата робітників соціальної сфери та інше.

«Ознайомившись на власні очі з усім технологічним процесом, чітко розумію першочергові завдання, над якими потрібно починати працювати. Так склалося, що з шести груп подачі води працює одна. Насоси та інше обладнання за багато років вже вичерпали себе, постійні пориви – це знову втрати, витрати, ризики. До того ж, коефіцієнт корисної дії може бути відсотків на 20 вище, а це й собівартість подачі і пряма залежність тарифів».

Голова обласної ради також планує звернутися за підтримкою й до Екологічного фонду держави: «Я дещо проконсультувався з колегами і напевно таку масштабну роботу треба розбивати на кілька черг. У першу чергу, включати заміну насосів, щоб на декількох лініях поставити сучасне обладнання і почати думати над тим, яким чином знизити собівартість подачі води. Можливо насамперед необхідно зменшити використання електроенергії з тих міркувань, що вона по собівартості має велику питому вагу».

Комплекс водопідготовки «Дніпро» працює цілодобово, на позмінному режимі роботи. Колектив нараховує 478 робітників, які забезпечують підйом, обробку та подачу питної води – 140-150 тис.м3/добу для міст Харків, Лозова, а також ряду населених пунктів Лозівського, Первомайського та Харківського районів.

Довідково. До комплексу водопідготовки «Дніпро» входять три виробничі майданчики та магістральні водогони на місто Харків та водогони на Лозову у дві нитки, які проходять по чотирьом районам Харківської області.

Комплекс здійснює виробничий контроль на всіх стадіях технологічного процесу від забору води з водосховища до подачі її в Лідновські резервуари, планово-поперджувальні капітальні й поточні ремонти будівель, споруд та обладнання, а також матеріально-технічне забезпечення виробництва, виробниче навчання та підвищення кваліфікації кадрів та інше.