З настанням тепла починається сезон активності іксодових кліщів.
Близько 20% іксодових кліщів несуть вірус хвороби Лайма, тобто кожен п’ятий кліщ може бути смертельно небезпечним.
Напади на людей починаються в березні-квітні з піком – в травні, червні. Другий пік припадає на вересень-жовтень. При цьому найбільше кліщів в лісах, а найменше в міських парках.
За статистикою, за рік понад 20 тисяч українців страждають від укусів кліщів і ще тисячі навіть не звертаються за допомогою до медиків. Однак якщо людина розуміє, що кліщ на тілі вже довго, потрібно обов’язково проконсультуватися з терапевтом.
Небезпечними є кліщі не тільки для людини, але й для домашніх тварин.
Кліщі є переносниками інфекції (бабезіоз), яка є досить небезпечною для тварин та потрапляє через укус комахи-паразита. Сьогодні кліщів можна зустріти не тільки в лісі, як вважає більшість господарів, але й у містах, а саме: в паркових зонах, скверах, дворах багатоповерхівок.
Зазвичай спалах хвороби весна-осінь, тому важливо своєчасно здійснювати профілактичні заходи. Це може бути обробка спеціальними краплями чи спреями, використання протипаразитарних таблеток чи нашийників. Також рекомендований ретельний огляд тварин після кожної прогулянки.
Довідково. Кліщ разом зі слиною виділяє анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним, і тільки через декілька годин виникає відчуття болю. Чисельність кліщів в природі не зменшується. Якщо після того, як кліщ вкусив, пройшло 2-3 години, то ризик зараження мінімальний, менше 10%. Але епідеміологи радять завжди звертатись до медустанов.
Нагадаємо.