Останні новини

Сергій Чернов: Зупинити пандемію на Харківщині можуть лише нестандартні та комплексні рішення

67 депутатів Харківської обласної ради підтримали зміни до Комплексної програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2019-2020 роки.

Комплексна програма була доповнена заходами із забезпечення вірусологічної лабораторії Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» новим сучасним обладнанням та проведенням робіт з реконструкції нових приміщень.

Під час обговорення питання голова обласної ради Сергій Чернов наголосив, що робота галузі охорони здоров’я має бути організованою й чіткою, відповідно до системи державного управління та повноважень органів місцевого самоврядування:

«Система має чітко працювати. На рівні громад роботу зі зміцнення мають координувати ради та виконавчі комітети. На обласному та районному – підрозділи, що опікуються питаннями охорони здоров’я, відповідних адміністрацій, а також профільні комісії рад, до чиєї компетенції належать ці питання».

Він також підкреслив, що серед депутатів Харківської обласної ради є лікарі, фахівці які могли б надавати консультативну допомогу:

«Я дам протокольне доручення, щоб профільна постійна комісія облради та відповідний департамент обласної державної адміністрації, з урахування гостроти обговорення в залі цієї низки питань, ще раз вивчили ситуацію в регіоні, узагальнили висновки та запропонували комплекс рішень, які потрібно прийняти на рівні обласної ради та на рівні державної адміністрації. Щоб комунальні підприємства охорони здоров’я ефективно працювали й оперативно отримували необхідну підтримку. Чекаю від усіх депутатів зворотного зв’язку, інформації – до вас звертаються люди, з якими ви безпосередньо спілкуєтеся».

Як наголосив Сергій Чернов, ключовим питанням є забезпечення закладів охорони здоров’я кадрами й усвідомлення відповідальності кожної людини щодо дотримання заходів безпеки.


«Комунальні підприємства охорони здоров’я мають в умовах пандемії й постійно зростаючої кількості хворих працювати ефективно. Переконаний, що має бути чітка система мотивації й заохочення медичного персоналу: лікарів, медичних сестер, санітарок, усіх, хто задіяний в роботі з пацієнтами, хворими на корона вірусну хворобу.

Усі мешканці області мають усвідомити складність проблеми, яка знаходиться не лише в медичній, а й соціальній площині.

Треба розірвати ланцюг поширення хвороби. Без дотримання соціальної дистанції, без використання засобів індивідуального захисту нам не вдасться зупинити навантаження на медичні установи. Катастрофічно бракує лікарів. Без допомоги кожного з нас медикам не впоратися. Підкреслюю це, спираючись на власний досвід», – наголосив голова обласної ради.

Нагадаємо.