Харківська обласна рада збільшує кількість спільних проектів з міжнародними програмами та фондами

Одним з пріоритетів співпраці Харківської обласної ради з міжнародними партнерами є  навчання фахівців органів місцевого самоврядування, а також підвищення  рівня обізнаності громад щодо можливостей їх розвитку.

Співпраця зі Швейцарсько-Українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO почалась ще з листопада 2017 року.

В рамках підписаної угоди проводяться спільні заходи, спрямовані на:

  • зміцнення інституційного та організаційного потенціалу представників ОТГ, органів місцевого самоврядування з метою ефективного впровадження інноваційних моделей децентралізованих публічних послуг;
  • сприяння впровадженню у регіоні інноваційних моделей надання децентралізованих публічних послуг;
  • сприяння інтеграції в місцеві системи управління ефективних інноваційних підходів у секторі децентралізації та місцевого самоврядування.

Представники органів місцевого самоврядування щорічно беруть участь в навчанні Школи місцевого самоврядування DESPRO.

Проводяться інформаційно-навчальні заходи на базі обласної ради та  безпосередньо у громадах з метою обговорення ключових питань реформ, аналізу проблем і потреб ОТГ, стратегічного та просторового планування розвитку і життєдіяльності ОТГ.

За словами голови Харківської обласної ради Сергія Чернова: «Усі чотири фази проекту були своєчасними і дуже ефективними. Україна тоді робила перші кроки у децентралізації, для підтримки цього руху потрібна була міжнародна технічна допомога. І ми її отримали від швейцарського уряду та проекту DESPRO».

Харківською обласною радою підписаний Меморандум про співпрацю та взаємодію з організацією Глобал Комьюнітіз щодо реалізації програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність»  (DOBRE).

В рамках Меморандуму обласна рада сприяє організації та проведенню різних навчальних заходів з підвищення кваліфікації та правової освіти для депутатів місцевих рад, працівників ради та представників громадських об’єднань.

Наприклад, в Харківській області з Програмою ДОБРЕ працюють – Мереф’янська міська, Старосалтівська селищна, Золочівська селищна, Малинівська селищна ОТГ.

Також, Харківська обласна рада, як регіональний координатор Програми місцевого системного розвитку, в рамках проекту USAID брала участь в організації навчання 12 об’єднаних територіальних громад-партнерів.

Нагадаємо.