2020 рік став рекордно теплим на Харківщині

Середньорічна температура повітря в Харківській області зросла на 0,1 градуса.

Останні кілька років Україна є флагманом за темпами потепління серед країн помірних широт Євразії та Північної Америки (за винятком Скандинавії).

За спостереженнями метеостанцій з Global Historical Climatology Network (GHCN) / NOAA, 2020 рік на більшій частині території нашої країни вийшов рекордно теплим. А за даними харківських синоптиків, на Харківщині вже другий рік поспіль фіксуються рекордні середньорічні температури, пише «Слобідський край».

«2020 рік був одним із найтепліших на Харківщині. Наприклад, окремо у Харкові цей рік узагалі був рекордно теплим. У 2019 році середньорічна температура по місту була 10,3 градуса, а в 2020 – 10,4 градуса. Відповідно по області теж температура приблизно на 0,1 градуса піднялася. Тож фактично виходить, що останні два роки у нас рекордно теплі», – розповів синоптик Харківського регіонального центру з гідрометеорології Ігор Кібальчич.

Водночас він підкреслив, що аномально теплі періоди взимку чреваті тим, що потім навесні наступають періоди похолодання і заморозків.

Нагадаємо.