Останні новини

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков перебуває з візитом на Харківщині

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, народні депутати України  супроводжують спікера Верховної Ради України.

Робочий візит Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова розпочався з відвідування провідного підприємства у сфері розробки систем управління для ракетно-космічної техніки та різних галузей промисловості.

У 1995 році підприємство «Хартрон» акціоноване, а в 1998 році проведена його реструктуризація. Нині «Хартрон» – холдингова структура, до складу якої входять керуюча компанія, власне АТ «Хартрон», підпорядковане Державному космічному агентству України, та 10 підприємств, що розташовані у Харкові та Запоріжжі.

Фахівцями «Хартрону» у різний час були створені системи управління для чотирьох поколінь міжконтинентальних балістичних ракет, трьох поколінь космічних ракет-носіїв, зокрема, ракети-носія «Енергія», а також конверсійних ракет «Дніпро», «Рокіт», «Стріла», багатьох типів штучних супутників Землі і космічних апаратів, а також космічних апаратів серії «Січ».

Дмитро Разумков та супроводжуючі особи ознайомились з особливостями модернізації ракетного комплексу «Точка-У», специфікою створення блоків ракетного комплексу «Антарес» (США) та системи управління ракетних комплексів «Циклон-4», «Гром-2».

Сьогодні зусилля науково-виробничого підприємства зосереджено на  розробці системи контролю і управління ядерної підкритичної установки, що розміщена у ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут». Це спільний науково-технічний проєкт за участю фахівців США.

Взагалі «Хартон» працює в таких сегментах ринку як ракетно-космічна галузь, енергетика, зокрема, атомна, залізничний транспорт. Загальна кількість співробітників – 1250 осіб.

За підсумками 2019 року обсяг виробництва товарної продукції – 180 млн  грн, обсяг реалізації продукції склав 182 млн грн.

Усі проблеми, з якими стикається «Хартрон», як зазначає керівництво підприємства, витікають з тривалого дефіциту реальної підтримки космічної діяльності з боку держави у вигляді замовлень ракетно-космічної продукції, в тому числі для потреб оборонного сектору.

Нагадаємо.