Останні новини

Не пізніше квітня буде готовий законопроект щодо адмінтерустрою субрегіонального рівня

Міністерство регіонального розвитку провело відеоконференцію з обговорення актуальних питань формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня.

Позицію регіону та Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області представив перший віце-президент – виконавчий директор асоціації Микола Тітов.

Учасники відеоконференції обговорили пропозиції щодо критеріїв, на основі яких проведуть нове районування та бачення функціоналу виконавчої влади і місцевого самоврядування на цьому рівні. Зокрема, 14 областей вже підготували своє бачення майбутніх районів на їх території.

Також йшлося про те, що у Мінрегіоні вже з цього тижня розпочнуть відеоконференції з кожною областю окремо, залучивши всі зацікавлені сторони.

Як зазначив Микола Тітов, на територіях мають разом працювати органи державної влади і органи місцевого самоврядування з відповідними повноваженнями і їх чітким розмежуванням.

«Незрозуміло, як район чи, іншими словами, округ на 150 тисяч населення без відповідного органу займатиметься просторовим плануванням. Маю великі сумніви, що цим опікуватиметься ОТГ. Кожна відстоюватиме пріоритети розвитку саме своєї громади. Тому неодмінно має бути структура, яка дбатиме про комплексний розвиток територій субрегіонального рівня», – сказав Микола Тітов.

Нагадаємо.