День Української писемності та мови

Почесний президент Харківського Дипломатичного Клубу Сергій Чернов привітав земляків зі святом Дня Української писемності та мови.

«Якщо проаналізувати історію, Україна весь час бореться за свободу, незалежність, соборність і зрештою – за мову. Можливо ви зі мною не погодитесь, але я переконаний, що жодного разу українці так завзято не відстоювали свою націю, як сьогодні. В історії були різні періоди, і українську кров проливали у війнах, до яких ми інколи не мали жодного відношення, проте волею долі опинились зручною фортецею для більш впливових на той час країн. Війна 21 століття – інша, адже ми стали іншими людьми, ми знаємо, розуміємо і вміємо боротись за свої права.

Ми освічена нація. Примусити нас жити за чужим сценарієм вже ні у кого не вийде.

Непокоїть ймовірність третьої світової й того, на скільки активно цю тему продовжують обговорювати. Залишається лише сподіватись, що ті, у кого є істотні важелі впливу на ситуацію в державно-світових масштабах, все ж таки зможуть своєчасно зупинити глобальний військовий конфлікт.

Хвилюємось за українців, які вимушені були поїхати за кордон, рятуючи свої життя, адже розумію, що значний відсоток з них вже ніколи не повернеться і це передусім молодь, яка б мала розбудовувати свою країну, а не чужі.

З болем відстежуємо статистику, скільки дітей, які б могли народитись в нашій державі, народились за тисячі кілометрів, і вірогідно будуть тепер громадянами інших країн.

Війна – це інша реальність, яка не має нічого спільного з нормальним життям в цивілізованому світі. Але, погодьтесь, ми звикли до цього режиму, до повітряних тривог, до ранкових відомостей про кількість жертв, руйнувань, обстрілів… Ми читаємо новини, і йдемо до роботи, займаємось домашніми справами, ми перетнули межу страху і паніки, що були на початку.

Війна знецінила певні соціальні норми, але важливо не розгубити свою гідність і людяність в цій ситуації. Війна обов’язково закінчиться, а чи зможемо ми все також відверто дивитись в обличчя один одному, без жалю та сорому?

Друзі, з Днем української писемності та мови! Це свято набуло сьогодні особливого, патріотичного змісту. Потрібна нова солідарність, осмислення та бажання будувати наше майбутнє РАЗОМ!

Старий світопорядок пішов у минуле. Подивіться навколо себе і задумайтесь про це… У глобальному світі саме зараз виник запит на локальну ідентичність. Усі в пошуку себе, своєї самореалізації.

Бережіть свою рідну мову, бережіть один одного і де б ви не були, пам’ятайте, що ви громадяни самої незламної країни у світі!», – підкреслив Сергій Чернов на своєму офіційному Telegram-каналі. 

Довідково. Цьогоріч Україна вперше відзначала День української писемності та мови 27 жовтня. 28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування з 9 листопада на 27 жовтня. Перенесення відзначення події повʼязане з переходом на новоюліанський календар, оскільки дата встановлення Дня української писемності та мови визначена у день памʼяті Преподобного Нестора-Літописця.

Нагадаємо.