Депутати пропонують посилити відповідальність громад за реалізацію мініпроєктів

Відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою за участі голови Харківської обласної ради Сергія Чернова.

За результатами обговорень до Положення про порядок проведення обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» внесуть зміни.

«Що стосується змін, які запропоновані до Положення обласного конкурсу розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», найважливіше те, що посилюється відповідальність конкурсантів, які готуватимуть проєкти. Хочу наголосити, що для учасників конкурсу умови не змінюються. Вони будуть працювати у тих же умовах, проте у Положенні буде чітко визначена їх відповідальність за реалізацію проектів», – зазначив Сергій Чернов.

На необхідності внесення змін до Положення конкурсу наголошувалось членами Конкурсного комітету.

«Відповідно до цих змін, обов’язково перед подачею проєкту до участі у конкурсі його мають розглянути на місцевій сесії депутати і голосуванням підтвердити його доцільність. Тим самим місцева громада бере на себе відповідальність щодо необхідності цього проекту саме на цій території», – зазначила начальник управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату обласної ради Олена Кулик.

Змінами передбачаються умови, за якими фінансування може бути відкликане:

  • якщо упродовж двох місяців після того, як визначили конкурсанта переможцем, не приведена у відповідність вся документація, не укладені угоди, не оголошено тендери, не забезпечено співфінансування з місцевого бюджету – кошти відкликаються і перерозподіляються на інші проєкти, які йдуть далі за рейтингом;
  • якщо конкурсантом упродовж двох місяців після отримання субвенції з обласного бюджету не розпочато реалізацію  та касові видатки, кошти за рішенням конкурсного комітету також можуть бути відкликані.

Дані питання будуть винесені до розгляду на пленарному засіданні сесії Харківської обласної ради.

Нагадаємо.