Останні новини

Парламент готовий до діалогу та конструктивної роботи з місцевим самоврядуванням заради децентралізації

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь у засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, присвяченому ходу реалізації реформи децентралізації в Україні.

Голова Парламенту Дмитро Разумков запевнив присутніх, що реформа децентралізації залишається однією з ключових на порядку денному як на рівні Верховної Ради України, Офісу Президента та Кабінету Міністрів, так і на рівні областей, міст, районів та громад.

За його словами, з 1998 року назви цієї Консультативної ради неодноразово змінювалися, змінювалися підходи, але ціль залишалася та сама – мати постійний ефективний діалог Верховної Ради з представниками місцевого самоврядування.

Окрім того, Дмитро Разумков підіймав питання підготовки та проведення восени місцевих виборів. Зокрема наголосив, що наразі у профільному комітеті триває підготовка законодавчих ініціатив щодо місцевих виборів, тому члени комітету відкриті до дискусії та співпраці.

«До цього процесу безпосередньо будуть долучені Президент, Офіс Президента, Кабмін, але лише у співпраці з органами місцевого самоврядування ми зможемо ефективно підійти до цього процесу і гідно його пройти, – наголосив він і запевнив, що Парламент готовий до діалогу та конструктивної роботи з цього питання. – Не можна в односторонньому порядку підходити до процесу децентралізації, але важливо, щоб наша з вами робота була саме конструктивною. Щоб було менше політики, а подібні зустрічі відбувалися регулярно».

Нагадаємо.