Останні новини

Сьогодні – Міжнародний День волонтера

У всьому світі 5 грудня святкують День волонтера – International Volunteer Day.

Волонтер – в перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють всюди, де потрібна їхня допомога: в дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках для людей похилого віку та на війні.

«Волонтерство – це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужого лиха, причетність і співпереживання – то, що веде волонтерів вперед».

День волонтера був заснований ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року.

Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок в 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, в 1920 у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької і французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими і французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, і рух поширився по світу.

Волонтерський рух в нашій країні стало популярним, починаючи з Революції гідності. Відтоді щодня можна чути про нові добрі справи волонтерського руху.

До речі зараз, волонтери займаються організацією новорічних подарунків для дітей з малозабезпечених сімей. Адже на Новий рік дитячі мрії мають здійснюватись!

Нагадаємо.