Сьогодні День Соборності України

Цього дня 101 рік тому на Софійській площі у Києві відбулося урочисте оголошення про об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки у соборну Україну.

Ухвалений 22 січня 1919 року Акт Злуки став своєрідним символом українського державотворення для наступних поколінь.

З нагоди Дня Соборності України громадськість краю традиційно поклала квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку. До урочистого заходу долучився голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«В історії кожного народу є дати, що визначають долю нації. І таким днем для українців є 22 січня 1919 року, коли на Софіївському майдані у Києві Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка об’єдналися в соборну державу.

Тож хай принципи цілісності та свободи завжди лишаються головними пріоритетами у розбудові України, а взаємоповага й підтримка будуть незмінними критеріями у відносинах між громадянами. Єднаймося заради миру на нашій землі та гідного майбуття!

З Днем Соборності України!» – сказав Сергій Чернов.

Також у цей день згадують й іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше, а саме 22 січня 1918 року – прийняття IV Універсалу Української Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки.

Нагадаємо.