Бабак Тимко ІІІ визначив, якою буде весна

Бабак Тимко III, який живе в Харківській області, дав традиційний прогноз щодо приходу весни та про те, якою буде у цей період погода.

Тимка розбудили в селищі Гайдари Харківської області, де розташована біологічна станція Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

Бабак прокинувся та не побачив своєї тіні, оскільки сьогодні була хмарна погода. Це, у свою чергу означає, що весна буде прохолодною.

«Незважаючи на те, що Тимко не побачив свою тінь, весна буде досить нестабільною. Каже, що нас очікують температурні коливання. Весна прийде за розкладом, але буде досить прохолодною», – сказала наукова співробітниця кафедри біології Каразінського університету Надія Токарська.

Також Тимко визначив кращу страву-антистрес для українців. Він обирав між борщем із пампушками, чорним хлібом із салом та зеленню і варениками з цибулею. Тимко обрав сало із чорним хлібом та зеленню.

Довідково. Традиція будити бабака, щоб він передбачив прихід весни, прийшла в Україну з США, де День бабака є національним святом. Щороку 2 лютого в світі відзначають День бабака. Вважається, що в цей день потрібно спостерігати за бабаком, що вилазить зі своєї нори. По його поведінці можна судити про близькість настання весни.

Нагадаємо.