Сергій Чернов: Зміни в системі управління та організації територій відкладаються у часі

Таку думку висловив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов в ефірі програми «Тема дня» на UA: Харків.

Також обговорювали децентралізацію влади, дооб’єднання громад, новий бюджет і правила конкурсу «Разом в майбутнє».

«Ми чекали, що будуть прийняті зміни до Конституції України в частині децентралізації. Президент України за останній час двічі подавав до Верховної Ради зміни до Конституції. Сьогодні, на жаль, він їх відкликав. Те, що планувалося повністю змінити систему адміністративно-територіального устрою і систему управління в органах виконавчої влади і органах місцевого самоврядування, насамперед, на субрегіональному і регіональному рівнях, закріплення інституту вже створених громад на базовому рівні, дещо відкладається. Наскільки довго у часі, невідомо. Можу лише повторити: на жаль».

Невтішними, на думку голови облради, є й підготовлені у Верховній Раді зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

«Вчора я був на засіданні профільного Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, де був погоджений законопроект, який вносить зміни до чинного закону про місцеве самоврядування. Зміни зводяться до того, аби дати безпрецедентне право Кабінету Міністрів виходити з ініціативою і змінювати межі районів; визначати центри ОТГ. І я не виключаю можливості, що цей законодавчий акт найближчими днями буде прийнятий Верховною Радою».

Тоді Уряд зможе визначати центри громад. Сьогодні, відповідно до закону, це роблять сільські, селищні, міські ради, які об’єднуються. Тож, є небезпека втрати діалогу із тими, хто проживає на визначених територіях.

Відповідаючі на запитання щодо об’єднання громад, Сергій Чернов висловив переконання, що цей крок все ж потрібно зробити тим, хто досі не наважився. І бажано самостійно, виходячи з власних міркувань та інтересів. Адже вибори, які відбудуться у жовтні, не можуть проходити для громадян однієї країни у різних юридичних і територіальних площинах; дооб’єднання громад відбудеться, але вже не за добровільним механізмом.

Говорячи в цілому про перспективи 2020 року, Сергій Чернов, констатував, що навряд чи він буде простим: попереду місцеві вибори, а значить, політичних протистоянь не оминути. Та важливо при цьому не змінювати курс і приділяти максимум уваги розвитку економіки й створенню умов для бізнесу.

Нагадаємо.