Останні новини

У Харкові триває тренінг на тему розбудови радіомовлення в громадах

Захід ініційований і організований Харківською обласною радою за підтримки голови облради Сергія Чернова.

Протягом двох днів у Харкові представники радіостанцій семи районів та обласного центру беруть участь у практичному тренінгу «Мовлення громад: як громаді створити своє якісне ФМ-мовлення?».

Участь у тренінгу 17-18 жовтня беруть представники діючих радіостанцій та ті, хто планують розвивати мовлення на своїх територіях, а саме керівники і працівники радіостанцій Балаклійського, Ізюмського, Красноградського, Лозівського, Первомайського, Шевченківського, Чугуївського районів та міста Харкова.

Серед спікерів тренінгу – Андрій Куликов, голова правління ГО «Громадське радіо», Андрій Копитько, директор ТРК Красноградщини «Центр», Олександр Соломка, чільний технічний фахівець Громадського радіо, Ольга Большакова, експерт Незалежної асоціації телерадіомовників та інші.

Головне питання, яке цікавило слухачів – звідки брати гроші на розбудову радіо? За словами Андрія Куликова, сьогодні в Україні достатній обшир грантових програм міжнародних організацій, для яких можна обґрунтувати необхідність отримання коштів для виробництва радіопродукції чи навчання фахівців.

Йшлося і про технічні аспекти зведення радіомережі. Олександр Соломка розповів, що вартість передавача, наприклад, потужністю 1 кВт – 4200 доларів, 100 Вт – 2100 доларів. Також, уважно слід підійти до обладнання студії, наголосив фахівець.

У програмі дводенного тренінгу – правові аспекти і технічні особливості мовлення громад, огляд вітчизняного і закордонного досвіду, постановка завдання та практичне складання сітки мовлення для конкретної громади.

Нагадаємо.