Стартувала реєстрація на тренінги для представників ОТГ та міст обласного значення Харківської області.
За словами організаторів, метою є створення та втілення місцевої програми громадського здоров’я. Система громадського здоров’я – комплекс інструментів, процедур та заходів, що реалізуються державними та недержавними інституціями для зміцнення здоров’я населення, попередження захворювань, збільшення тривалості активного та працездатного віку і заохочення до здорового способу життя шляхом об’єднання зусиль усього суспільства.
Тренеркою виступить Тетяна Гавриш, кандидатка юридичних наук, заслужена юристка України, експерт у галузі бізнес-стратегій, планування, міжнародного права, координаторка громадської платформи «Харківська експертна група підтримки медичної реформи», керуюча партнерка ЮФ ILF.
В рамках тренінгів учасники навчаться:
– розробляти стратегію здоров’я громади;
– знаходити рішення юридичних, економічних, організаційних та комунікаційних питань, які будуть виникати під час розробки та впровадження стратегії;
– за допомогою експертів втілювати стратегію у життя;
– отримувати додаткові ресурси для реалізації стратегії.
Навчання складається з трьох одноденних тренінгів. Інтервал між навчальними модулями – місяць.
Учасником тренінгу може бути територіальна громада (місто обласного значення, ОТГ). Територіальна громада на тренінгу має бути представлена командою.
В команду обов’язково мають входити:
– координатор майбутньої програми (профільний заступник голови або інша уповноважена особа);
– керівник медичного закладу, що надає первинну медичну допомогу на території громади;
– керівник медичного закладу, що надає вторинну медичну допомогу (за наявності);
– представник соціальних служб.
Склад команди не може бути більшим ніж 6 осіб. Відбір учасників буде проводитися на конкурсній основі.
Реєстрація триватиме до 11.02.2019 р.
Окрім навчання учасники матимуть можливість отримати консультації експертів. Також територіальні громади матимуть можливість отримати грант (у розмірі 10 тисяч євро) на реалізацію елементів стратегії здоров’я громади в 2019-2020 роках.
“Ми маємо чотири мети: інформування людей, підготовка фахівців до надання послуг на іншому рівні, вивчення вітчизняних і закордонних кращих практик, реалізація міні-грантів, які є прикладною допомогою в отриманні медобладнання» – голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.
Довідково.
Проект «Ефективна первинна медицина в громаді» реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» та фінансується Європейським Союзом.
Виконавці проекту Харківська обласна рада, Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області, Громадська організація «Агенція змін «Перспектива» та Громадська спілка «Українсько-Німецька Медична Асоціація».
Нагадаємо.