Останні новини

Сергій Чернов: Депутати підтримали низку природоохоронних заходів, що здійснюватимуться в регіоні цього року

Депутати підтримали зміни до комплексної Програми охорони навколишнього природного середовища в Харківській області на 2009 – 2013 роки та на перспективу до 2020 року.

Основною метою Програми є вирішення екологічних проблем в області, а підтримані депутатами зміни обумовлені необхідністю затвердження переліку природоохоронних заходів, фінансування яких у 2020 році планується здійснювати за рахунок коштів Державного бюджету України у загальному обсязі – 182 млн 786,836 тис грн.

Зокрема, фінансування за бюджетною програмою «Здійснення природоохоронних заходів» передбачається:

  • Будівництво комплексу по управлінню комунальними відходами на території Симонівської сільської ради Вовчанського району (поза межами населеного пункту) – 20 млн грн;
  • Реконструкція очисних споруд в смт Малинівка (коригування) – 54 млн 908,9 тис грн
  • Реконструкція каналізаційного колектора в м. Чугуєві Харківської області (коригування) – 20 млн грн;
  • Реконструкція очисних споруд в  смт Сахновщина – 15 млн 605 тис грн;
  • Реконструкція повітродувної станції та аеротенків каналізаційних очисних споруд   м. Первомайський – 10 млн грн;
  • Розроблення проєкту утримання та реконструкції парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Краснокутський парк», у тому числі: проєктно-кошторисної документації з реконструкції зазначеного об’єкта природно-заповідного фонду – 850 тис грн;
  • Будівництво Комплексу по управлінню комунальними відходами в м. Люботин (коригування) – 50 млн грн;
  • Реконструкція очисних споруд каналізації Малоданилівської селищної ради Дергачівського району Харківської області (коригування) – 11 млн 422,1 тис грн.

Джерелами фінансування Програми є державний бюджет, обласний бюджет (обласний фонд охорони навколишнього природного середовища) та інші джерела, не заборонені чинним законодавством.

Згідно з вказаним Порядком формування природоохоронних заходів здійснюється з урахуванням необхідності завершення розпочатого у минулих роках будівництва.

Одним із основних критеріїв відбору є наявність гарантованого фінансування з інших джерел, зокрема: з обласного бюджету.

Про це йшлося на пленарному засіданні ХХІV сесії обласної ради.

Нагадаємо.