Останні новини

Нововведення вступної кампанії на Харківщині

Прийом документів до вищих навчальних закладів розпочнеться 10 липня і завершиться 22 липня.

З 1 липня стартує формування особистого кабінету абітурієнта, до якого потрібно занести всі свої відомості. Кабінети будуть активовані до 30 серпня.

Змінено терміни проведення творчих іспитів, які складаються на всі спеціальності, пов’язані з творчістю, культурою, мистецтвом. Це хореографія, спів, володіння музичними інструментами та інше.

Якщо раніше вони проводилися після подання документів до вишу, то цьогоріч спочатку здається творчий іспит, а потім подаються документи.

Творчі конкурси проводяться в кілька етапів. Перший, з 1 по 10 липня, – для тих, хто претендує на «бюджет». Другий, з 11 по 22 липня, – для тих, хто бажає навчатися на контрактній основі.

Є також невелика категорія осіб, які мають право скласти тільки вступні іспити, без написання ЗНО. Це люди з інвалідністю, для них терміни іспитів встановлено із 17 по 22 липня (із 17 по 19 відбуваються співбесіди).

Цієї вступної кампанії відбулися зміни щодо прав на пільги. Доступні вони будуть, як завше, дітям-сиротам, дітям учасників бойових дій, зони АТО, загиблих при виконанні службових обов’язків, особам з інвалідністю, дітям з багатодітних родин, а також переможцям олімпіад, всеукраїнських конкурсів тощо. Загалом існує близько 30 категорій, яким надаються певні пільги при вступі до вишу.

Новація цього року – розширення пільг для учасників бойових дій. Якщо раніше вони поширювалися тільки на учасників бойових дій у зоні АТО, то сьогодні обмежень нема.

Рейтинговий список усіх тих, хто вступив на місця державного замовлення, оприлюднять 26 липня.

Для тих, хто вступає «на контракт», термін – 30 вересня. У тих, хто претендує на контракт, є можливість почати навчання з 1 жовтня.

Щодо подачі документів, то цього року приймаються сертифікати 2017, 2018 та 2019 років. Винятком є лише іноземна мова – тут будуть враховуватися сертифікати лише 2018-го і 2019-го.

Цьогоріч до вишу можна подати не більш ніж сім заяв на чотири спеціальності на місця державного замовлення. Якщо людина претендує на вступ за контрактом, то кількість поданих заяв для неї необмежена.

Зберігаються також обмеження за кількістю балів, отриманих на ЗНО. Так, щоб вступити на спеціальність стоматологія, педіатрія та медицина – у сертифікатах повинно бути не менше за 150 балів.

Розширився перелік спеціальностей, для вступу на які також потрібно мати певну кількість балів, а саме не менше від 130. Серед цих спеціальностей, з так званим «особливо високим ступенем суспільної відповідальності», – право, публічне управління та адміністрування, міжнародні відносини, міжнародні економічні відносини, міжнародне право і фармація.

Загалом, якщо абітурієнт набирає менш ніж 100 балів, він узагалі позбувається права вступати до будь-якого вишу.

 З цього року запрацює механізм першочергового зарахування випускників шкіл, які плануватимуть навчання в медичних і педагогічних вишах.

Якщо абітурієнт укладе угоду із зобов’язанням після випуску відпрацювати три роки в сільській місцевості, то він претендуватиме на першочергове зарахування.

Водночас залишаються коригувальні коефіцієнти – регіональний, галузевий та сільський, які помножуються на результати ЗНО.

Нагадаємо.