Останні новини

Харківщина відзначає День Державного Прапора України

Церемонія підняття українського стягу у Харкові традиційно відбулася на проспекті Незалежності.

У заході взяли участь голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, депутати облради, керівники регіону.

«Це державне свято покликане виховувати повагу до символів України, які були з нею з давніх-давен, які надихали і гуртували навколо важливих справ. Нинішній період у житті країни, як ніколи, потребує суспільного діалогу і єдності у великих і малих починаннях, соціальних ініціатив та активної позиції кожного. Хай майорить український стяг гордо завжди, а ми, громадяни України, будьмо гідними синами й доньками своєї землі!», – сказав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Довідково. Згідно з Указом Президента України, з 23 серпня 2004 року наша країна відзначає День Державного Прапора.

Державний прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства 14 століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу.

У 18 столітті козацькі прапори Війська Запорозького часто вироблялися з синього полотнища із лицарем у золотих чи червлених шатах, із золотим орнаментом та арматурою. 1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг як національний прапор.

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни.

Нагадаємо.