Три нових заповідника може з’явитись у Харківській області

Відповідне рішення прийняли на засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології, надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

Зокрема, депутати ухвалили винесення на пленарне засідання сесії Харківської обласної ради питання про створення ентомологічного заказника місцевого значення «Малорогозянський».

Територія Заказника, що пропонується для включення до складу природно – заповідного фонду області, представлена рідкісними природними комплексами, має значну природоохоронну цінність для Золочівського району.

На території, орієнтовна площа якої становить 14,1004 га., зберігається фрагмент типових луків з рідкісними видами комах та понад 200 видів рідкісних рослин, занесеними до Європейського Червоного списку, Червоної книги України та Червоного списку Харківської області. Надання природоохоронного статусу цій території забезпечить збереження рідкісних для Харківщини видів комах та рослин.

Гідрологічний заказник місцевого значення «Вітрівський» на території Балаклійського району та ентомологічний заказник місцевого значення «Гаврилівський» на території Борівського району також пропонуються для включення до складу природно-заповідного фонду області.