Обласна рада ініціює конкурс мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді»

На профільній комісії депутати погодили проєкт рішення Харківської обласної ради «Про запровадження обласного конкурсу мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді».

Для обласної ради співпраця з територіальними громадами у реформуванні медицини, впровадження інновацій в системі надання медичних послуг населенню та підвищення їх якості є одним з надважливих завдань.

«Участь у конкурсі братимуть органи місцевого самоврядування, які є засновниками (співзасновниками) закладів охорони здоров’я. Мініпроєкти мають бути реалізовані на території Харківської області, мають бути некомерційними, спрямовані виключно на оснащення медичних закладів сучасним медичним обладнанням та спеціальною апаратурою. Перевага надаватиметься мініпроєктам, реалізація яких планується на сільських територіях», – пояснила Олена Кулик, розробник проєкту рішення.

З метою посилення спроможності територіальних громад Харківської області, розбудови ефективної системи надання медичних послуг населенню, запроваджується обласний конкурс мініпроєктів «Ефективна медицина в громаді» та затвердити Положення про нього.

Восени 2018 року на Харківщині стартував Проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді». Триватиме Проєкт до лютого 2021 року.

«Велика кількість людей завдяки проєкту та нашій команді отримала змогу навчатися. Наш ресурсний центр став комунікаційним та навчальним майданчиком, де працює проєктна група. Можливістю безкоштовного навчання скористалися сотні сімейних лікарів й отримали сучасну підготовку. Дехто планують розпочати власну справу. Думаю, що більшість з них, не маючи досвіду підприємницької діяльності, наважилася прийняти таке непросте рішення тільки після навчання в рамках проєкту. Вважаю це також досягненням!», – наголошує голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Нагадаємо.