23 серпня – День визволення міста Харків від нацистських загарбників

23 серпня 1943 року о 4.30 ранку частини нашої армії вийшли з боями на центральну площу (нині майдан Свободи) і таким чином удруге звільнили наш рідний Харків.

За 23 місяці фашистської окупації наше рідне місто-красень було перетворене окупантами у руїни. Загальні втрати народного господарства Харківщини склали понад 33,5 млрд. крб. Гітлерівці розрушили і спалили всі основні споруди міста, залізничний вокзал, із 33 вищих навчальних закладів були знищені 28. А в університетській бібліотеці по вул. Університетській фашисти влаштували… конюшню.

На Харківщині до війни проживало понад 2755 тис. осіб, а у самому Харкові залишилося 150 тис. жителів. 50 тис. харків’ян були відправлені на примусові роботи до Німеччини.

За звільнення Харкова героїчно і безстрашно билися представники понад 50 національностей Радянського Союзу.

Сьогодні, в День визволення Харкова, ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто ціною власного життя відстояв свободу рідного краю. Скільки б не пройшло років, скільки б історія не перевертала сторінок, назавжди в пам’яті нащадків залишиться приклад героїзму, мужності та непохитної стійкості, які проявили мешканці нашого славетного міста!

Нагадаємо.