Харків потрапив до «жовтої» зони: Карантин посилено

У зв’язку зі зростанням захворюваності на коронавірус серед жителів і визначенням Харкова у «жовту» зону, в місті з 17 серпня посилили карантинні обмеження.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Міської комісії із забезпечення протиепідемічних заходів, визначених для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки на території міста Харкова.

Як було зазначено в ході засідання, з 31 липня до 13 серпня в місті виявлено 1 561 випадок захворювання на коронавірус, що становить 82,9% від випадків, зареєстрованих у Харківській області.

Показник на 100 тис. населення фактично склав 109,43.

На зростання захворюваності вплинуло недотримання городянами вимог адаптивного карантину, включаючи масковий режим, соціальне дистанціювання, а також збільшення міграційних процесів і кількості обстежень.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів №712 від 12 серпня, в містах, визначених в «жовту» зону, зокрема, забороняється:

  • відвідування установ соціального захисту, де перебувають громадяни похилого віку;
  • робота хостелів;
  • робота розважальних закладів та закладів громадського харчування після 24:00 і до 7:00;
  • проведення масових заходів у ресторанах і кафе за участі понад 20 осіб;
  • робота спортивних залів, фітнес-центрів, крім тих, які приймають відвідувачів не більше однієї людини на 10 кв. м тощо.

Обмеження діятимуть до перегляду епідемічної обстановки в Харкові.

Крім того проводитимуться рейди представниками поліції, ДСНС та Держпродспоживслужби. Слідкувати будуть за виконанням дотримання карантинних заходів у Харкові: дотримання населенням маскового режиму і безпечної дистанції між людьми, заходів з дезінфекції громадського транспорту і місць масового перебування (супермаркети, крамниці, підприємства громадського харчування та ін.).

Нагадаємо.