Харків’ян попереджають про небезпеку в період активності кліщів

З настанням тепла починається сезон активності іксодових кліщів. Близько 20% іксодових кліщів несуть вірус хвороби Лайма, тобто кожен п’ятий кліщ може бути смертельно небезпечним.

Майже двісті людей з початку цього року звернулися до медустанов Харківської області через укуси кліщів. Вісім заразилися хворобою Лайма.

Напади на людей починаються в березні-квітні з піком – в травні, червні. Другий пік припадає на вересень-жовтень. При цьому найбільше кліщів в лісах, а найменше в міських парках.

За статистикою, за рік понад 20 тисяч українців страждають від укусів кліщів і ще тисячі навіть не звертаються за допомогою до медиків. Однак якщо людина розуміє, що кліщ на тілі вже довго, потрібно обов’язково проконсультуватися з терапевтом.

Небезпечними є кліщі не тільки для людини, але й для домашніх тварин.

Кліщі є переносниками інфекції (бабезіоз), яка є досить небезпечною для тварин та потрапляє через укус комахи-паразита. Сьогодні кліщів можна зустріти не тільки в лісі, як вважає більшість господарів, але й у містах, а саме: в паркових зонах, скверах, дворах багатоповерхівок.

Зазвичай спалах хвороби весна-осінь, тому важливо своєчасно здійснювати профілактичні заходи. Це може бути обробка спеціальними краплями чи спреями, використання протипаразитарних таблеток чи нашийників. Також рекомендований ретельний огляд тварин після кожної прогулянки.

Довідково. У минулому році було зареєстровано 1130 випадків укусів кліщів – це люди, які звернулися за медичною допомогою. Кліщ разом зі слиною виділяє анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним, і тільки через декілька годин виникає відчуття болю.

Чисельність кліщів в природі не зменшується. Якщо після того, як кліщ вкусив, пройшло 2-3 години, то ризик зараження мінімальний, менше 10%. Але епідеміологи радять завжди звертатись до медустанов.

Нагадаємо.