Останні новини

Зв’язок між децентралізацією та європейською інтеграцією – дослідження

Децентралізація вважається однією з найбільш успішних реформ в Україні. Станом на 10 січня 2020 року було створено 1029 об’єднаних територіальних громад, які мають власні чіткі зобов’язання, бюджети і права.

Аналітики Центру «Нова Європа» за сприяння Центру східноєвропейських та міжнародних досліджень (ZOiS, Німеччина) підготували дослідження «Зв’язок між децентралізацією та європейською інтеграцією».

За словами українських стейкхолдерів, ця реформа дійшла свого «екватору», оскільки близька до рівня в 50% за головними індикаторами, а за деякими навіть його подолала.

44,2% — саме таку площу займають об’єднані територіальні громади від загальної території України та менше 30% українців наразі мешкають в поки що необ’єднаних територіальних громадах (без урахування територій тимчасово непідконтрольних уряду).

ЗАВАНТАЖИТИ документ можна за посиланням.

Один з головних висновків, які зробили дослідники після низки інтерв’ю, такий: обмін досвідом, навчання, допомога у налагодженні контактів є інколи більш вагомими ніж фінансова підтримка.

Як відзначають автори, децентралізація в Україні сприяє міжлюдським контактам між українцями та громадянами ЄС. Початок реформи був пов’язаний із низкою програм та ініціатив для передачі європейського досвіду у сфері децентралізації українцям.

Це дослідження підсумовує ці історії успіху, а також аналізує перешкоди, які залишилися, та виклики.

За матеріалами: https://decentralization.gov.ua

Нагадаємо.