Чотири громади Харківщини перейшли до Православної церкви України

За словами архієрея Харківської єпархії ПЦУ, єпископа Харківського і Боходухівського Митрофана, всі чекали, хто ж зробить перший крок і як будуть розвиватись події далі?

Також, за словами єпископа, сьогодні лунає багато дзвінків від священиків Московського патріархату, які цікавляться переходом, але вони чекають виборів президента України.

«Багато, хто вагається з духовенства, багато, хто думає, багато, хто очікує, що відбудуться вибори президента, відбудуться якісь, певно, зміни. Доводиться пояснювати духовенству, яке на сьогоднішній день перебуває у Московському патріархаті, що Томос давався не під президента, Томос давався для помісної православної церкви», – зазначив єпископ Митрофан в ефірі «UA:Харків».

Нагадаємо, 1 лютого 2019 року у Харківській області перша громада вийшла з Української православної церкви Московського патріархату і приєдналася до Православної церкви України.

Довідково. 6 січня, Вселенський патріарх Варфоломій надав Україні Томос про автокефалію. Церемонія вручення відбулася на божественній літургії, яку спільно правили патріарх Варфоломій і предстоятель Православної церкви України митрополит Єпіфаній.

Нагадаємо.