Відбувся Круглий стіл за участю представників асоціацій органів місцевого самоврядування

Всеукраїнські асоціації органів місцевого самоврядування повинні мати право законодавчої ініціативи.

Про це зазначив Голова Секретаріату Української асоціації районних та обласних рад Юрій Андрійчук в ході Круглого столу «Правовий статус асоціацій органів місцевого самоврядування: проблеми та перспективи», що відбувся за організації профільного парламентського Комітету.

«Хоч теперішній Закон про Асоціації дає можливість працювати, ми все ж у 2019 році звернулися до Комітету Верховної Ради з пропозицією надання всеукраїнським асоціаціям права законодавчої ініціативи. Такий крок дозволив би готувати закони для розвитку місцевого самоврядування, оскільки вони б виходили від самих самоврядців…», — зазначив Голова Секретаріату УАРОР.

Крім того, Юрій Андрійчук наголосив, що сьогодні для УАРОР є пріоритетним питанням – внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади де будуть передбачені виконавчі органи для районних та обласних рад.

Голова Секретаріату додав, що незважаючи на те, що УАРОР об’єднує два рівні органів місцевого самоврядування, позиція організації завжди була єдиною з відсутністю будь-яких конкуренцій.

Довідково. Круглий стіл відбувся за участі представників центральних органів виконавчої влади, парламентаріїв та міжнародних партнерів за організаційної підтримки проєкту DESPRO.

Нагадаємо.

https://x-vymir.com/uncategorized/sergij-chernov-ob-yednuyuchy-zusyllya-my-zmozhemo-zminyty-nashi-regiony-sela-mista-i-v-tsilomu-nashu-ukrayinu/