За результатами Моніторингу Мінрегіону процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування, станом на 10 жовтня, в Україні сформовано 975 об’єднаних територіальних громад (ОТГ).
З них 93 ОТГ очікують рішення Центрвиборчкому про призначення на їх території перших місцевих виборів. 37 ОТГ утворилися з центрами у містах обласного значення. До них приєдналося 108 довколишніх сільських і селищних рад. Ще сім міст обласного значення розпочали процедуру приєднання сусідніх громад.
Зменшилася кількість районів, де не створено жодної ОТГ. Зараз їх 81.
Найбільше пасивних районів в розрізі формування спроможних громад:
- у Харківській області – 12 районів,
- Одеській – 10 районів,
- у Київській та Кіровоградській – по 9 районів,
- Вінницькій, Херсонській, Донецькій – по 6 районів,
- у Закарпатській – 5 районів,
- у Львівській області – 4 райони.
П’ятіркою лідерів серед областей у формуванні спроможних громад є Житомирська, Хмельницька, Дніпропетровська, Чернігівська та Запорізька області. Останні п’ять місць у рейтингу посіли Закарпатська, Кіровоградська, Вінницька, Київська та Львівська області.
На Харківщині реформу децентралізації активно підтримує голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.
«Децентралізація має багато позитивних результатів та досягнень, що вже сьогодні відчули жителі громад. Втім, треба пам’ятати, що ця реформа принесла ще один великий здобуток – об’єднала всі рівні місцевого самоврядування навколо однієї мети – успішної демократичної країни. Дуже важливо, щоб ця взаємодія лишалася на такому ж рівні», — переконаний Сергій Чернов.
Нагадаємо.