У конструктивному діалозі взяли участь – народний депутат України Вікторія Кінзбурська, Почесний президент Харківського дипломатичного клубу Сергій Чернов, Почесні Консули, представники правоохоронних органів, прикордонної та міграційної служб, керівники об’єднань національних меншин та народів, що проживають у Харківській області.
За даними останнього перепису, в області проживають 111 національностей і народностей, зареєстровано понад 90 громадських організацій, культурних центрів, на Харківщині навчається найбільша кількість іноземних студентів з усіх регіонів України.
«Місто Харків було і завжди буде толерантним для комфортного проживання усіх без виключення. Харків’яни з повагою ставляться до безлічі релігійних конфесій. Завдання сьогоднішньої зустрічі полягало в більш тісному знайомстві, в необхідності вислухати один одного, відповісти на накопичені запитання, запропонувати місцевій владі, представникам державних інституцій, законотворцям напрацювати проєкти рішень для більш комфортного проживання представників усіх нацменшин і народностей», – сказав Сергій Чернов.
Учасники діалогу погодились з тим, що існує необхідність проведення таких зустрічей щоквартально. В найближчий час Харківська міська рада підготує відповідний інформаційних каталог для оперативного спілкування.
«Бачимо необхідність у проведенні фестивалей, днів нацменшин і народностей на вулицях Харкова. Висловлене побажання створити у Харкові Будинок Дружби. В найближчий час у Харкові відбудеться виїзне засідання Профільного Комітету ВРУ, котрий напрацьовуватиме законопроєкт в новій редакції, щодо удосконалення правових механізмів регулювання відносин держави з національними меншинами і народностями», – прокоментував Сергій Чернов.
Нагадаємо.