В Харківській області 99% об’єктів передані у комунальну власність громад

За даними моніторингу Мінрегіону, в Україні 92% об’єктів спільної комунальної власності територіальних громад передані на баланс.

Волинська, Житомирська, Тернопільська, Чернівецька області завершили процес передачі об’єктів спільної власності територіальних громад району до комунальної власності територіальних громад.

Найближчим часом завершать цю роботу у Дніпропетровській, Івано-Франківській, Рівненській, Сумській, Харківській, областях. Тут 99% об’єктів спільної комунальної власності територіальні громади погодилися взяти на баланс.

Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла Закон України № 1081-ІХ, яким визначено, що районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність сільських, селищних, міських територіальних громад установ та закладів, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Кодексом.

З 1 січня 2021 року видатки на функціонування зазначених установ і закладів здійснюються з бюджетів таких територіальних громад.

Нагадаємо.